Кримінологічні проблеми комп'ютерної злочинності

Интернет-мошенничество, противодействие распространению детской порнографии в Интернете.

Кримінологічні проблеми комп'ютерної злочинності

Сообщение VoloshinaMV » Пн фев 13, 2012 5:41 pm

Які існують кримінологічні проблеми комп'ютерної злочинності? Способи вирішеня цих питань?
VoloshinaMV
 
Сообщения: 3
Зарегистрирован: Пн фев 13, 2012 8:19 am

Кримінологічні проблеми комп'ютерної злочинності

Сообщение larchenkokristi » Пн фев 13, 2012 5:52 pm

В цілому проблема комп'ютерних злочинів для України є достатньо новою. Практика показує, що на сьогодні, в умовах застосування недостатньо стійких (надійних) СРД, факт здійснення комп'ютерного злочину у переважній більшості випадків виявляється за вторинними наслідками, тобто за крадіжкою грошових засобів, інтелектуальної власності, здійсненням аварій тощо. І навіть у цих випадках не всі потерпілі йдуть на те, щоб оприлюднити факт злочинних посягань на їхні комп'ютерні системи. Мотиви при цьому найрізноманітніші: від найлегковажніших, з посиланням на випадок, до побоювання втрати престижу фірми з метою запобігання відтоку клієнтів.
З урахуванням всього вищезазначеного, загальну кількість скоєних комп'ютерних злочинів неможливо визначити навіть досить наближено. Тому для оцінки тенденції зростання комп'ютерної злочинності в кримінологічних чи подібних до них дослідженнях може використовуватися метод непрямої оцінки. У цьому випадку, як параметр для неї, можна використовувати динаміку зростання величини збитків від скоєних комп'ютерних злочинів. Така методика являється спірною з точки зору об'єктивності її результатів, однак вона дозволяє хоча б у першому наближенні оцінювати ступінь загрози комп'ютерних злочинів.
larchenkokristi
 
Сообщения: 2
Зарегистрирован: Пн фев 13, 2012 9:48 am

Re: Кримінологічні проблеми комп'ютерної злочинності

Сообщение Anastacia » Вт апр 10, 2012 3:43 pm

Комп'ютерні злочини характеризуються тим, що більшість з них неможливо виявити без вживання спеціальних практичних заходів. Мова може йти про несанкціоноване копіювання інформаційних файлів чи програм для користувачів, несанкціонований доступ до інформаційних масивів і баз даних в АС. Дійсно, зловмисник, здійснивши несанкціоноване копіювання інформації , тобто здійснивши, по суті справи, крадіжку інформації, практично не залишає слідів.
Виходячи з особливостей комп'ютерної злочинності, доцільно проводити окрему реєстрацію порушень у цій сфері, оскільки кількість злочинів чи спроб їх скоєння, зареєстрованих володарями автоматизованих систем, значно перевищують кількість подібних злочинів, зареєстрованих правоохоронними органами. При кримінологічних дослідженнях, очевидно, бажано оперувати двома цими показниками.
Anastacia
новенький
 
Сообщения: 14
Зарегистрирован: Пн фев 28, 2011 1:23 pm

Re: Кримінологічні проблеми комп'ютерної злочинності

Сообщение mim696 » Вс апр 15, 2012 5:30 pm

Комп'ютерна злочинність - це сукупність комп'ютерних злочинів, де комп'ютерна інформація є предметом злочинних посягань, а також злочинів, які вчиняються за допомогою суспільно небезпечних діянь, предметом яких є комп'ютерна інформація. Ці діяння посягають на безпеку сфери комп'ютерної інформації, є одним з найбільш небезпечних і шкідливих явищ сучасного світу.
Основні прояви:
- комп'ютерні злочини проти прав та свобод людини. Одним з найпоширеніших комп'ютерних злочинів є комп'ютерне піратство. Дії комп'ютерних піратів полягають у незаконному копіюванні та розповсюдженні програм для ЕОМ і баз даних (в тому числі і мережевим способом). Суспільна небезпека цих дій полягає у здатності завдавати істотної шкоди правовідносин, які виникають у зв'язку зі створенням, правовою охороною (охорона авторських і інших прав) та використанням програм для ЕОМ і баз даних. Крім того, комп'ютерне піратство завдає значних економічних збитків. Асоціація виробників комп'ютерного забезпечення встановила, що попит на ринку програм для ЕОМ і баз даних задовольняється піратською продукцією на 94%. Послугами комп'ютерних піратів і контрафактною продукцією користуються не лише громадяни, а й державні установи. Серед комп'ютерних злочинів проти конституційних прав і свобод людини і громадянина слід виділити різні способи порушення таємниці електронних повідомлень і неправомірний доступ в автоматизовані системи підрахунку голосів. Наприклад, при проведенні виборів в різні органи державної влади або під час роботи Федеральних Зборів цілком можуть мати місце факти неправомірного доступу в їх комп'ютерні системи або впровадження в них шкідливих програм для ЕОМ. Це, зокрема, підтверджується зарубіжним досвідом використання автоматизованих систем, що забезпечують роботу державних органів.
- комп'ютерні злочини проти економіки. До даних злочинів належать різні форми розкрадання шляхом неправомірного доступу в автоматизовані системи забезпечення діяльності різних установ. Розкрадання подібним способом у більшості випадків здійснюються особами, що мають доступ до інформаційних ресурсів фінансових установ. Результати досліджень, проведених за участю російських банкірів, показали, що дві третини комп'ютерних злочинів скоюються за участю технічного персоналу банків. Ці особи можуть скоювати злочини самостійно (поодинці) з співвиконавцем або у складі злочинних формувань.
- комп'ютерні злочини проти громадської безпеки. Це безпосередньо злочини у сфері комп'ютерної інформації. ЕОМ, системи ЕОМ, мережі ЕОМ та їх інформаційне зміст широко застосовуються у збройних силах, космонавтиці, атомній енергетиці, в наземних, морських, повітряних транспортування і т.д. Неправомірний доступ до комп'ютерне забезпечення такої діяльності може завдати шкоди обороноздатності країни, спричинити аварійні ситуації, екологічні катастрофи, загибель людей та багато іншого. Крім того, тяжкі наслідки і істотну шкоду можуть бути наслідком порушення правил експлуатації ЕОМ, систем ЕОМ або їх мережі, які застосовуються в діяльності, що створює підвищену небезпеку. Тому не випадково злочини у сфері комп'ютерної інформації, які є ключовими комп'ютерними злочинами і представляють небезпеку, поряд з діяннями проти громадської безпеки, екологічними злочинами, злочинами проти безпеки руху та експлуатації транспорту та інше.
- комп'ютерні злочини проти державної безпеки Серед комп'ютерних злочинів проти державної безпеки слід виділити такі суспільно небезпечні діяння, як неправомірний доступ до державної таємниці і машинному носії, в ЕОМ, системі ЕОМ, мережі ЕОМ і диверсію у сфері комп'ютерної інформації. Розвиток комп'ютерного інформаційного простору і його використання державними установами відкривають необмежені можливості для здійснення незаконного збору необхідної інформації. Яскравим прикладом тотального шпигунства у сфері комп'ютерної інформації є продукція компанії «Майкрософт» - світового монополіста з виробництва програмного забезпечення, яким оснащені дев'ять комп'ютерів з десяти, використовуваних у світі. В одному з доповідей експертів Міністерства оборони Франції йдеться, що програмне забезпечення компанії «Майкрософт» містить приховані програми, призначені для неправомірного доступу до інформації. Зокрема, військовими робиться висновок, що створення і розвиток компанії здійснювалося за активної участі Агенства Національної Безпеки США, представники якого і розробили ці програми.
- диверсія в сфері комп'ютерної інформації - це знищення, блокування, модифікація і копіювання комп'ютерної інформації, порушення роботи ЕОМ, системи ЕОМ, мережі ЕОМ з метою підриву економічної безпеки та обороноздатності країни. Диверсія в сфері комп'ютерної інформації може бути пов'язана з інформаційною війною, яка планується і ведеться з метою досягнення інформаційної переваги над противником у воєнний або передвоєнний час. Комп'ютерна злочинність характеризується високою латентністю. У полі зору правоохоронних органів потрапляє не більше 10 - 15% всіх скоєних комп'ютерних злочинів. Це пов'язано з тим, що багато хто з них не завжди виявляються потерпілими або залишаються довгий час непоміченими. Крім того, потерпілі від цих злочинів воліють не звертатися за допомогою до правоохоронних органів. Опитування керівників і співробітників служб безпеки російських банків показав, що більше 80% з них не готові до діалогу з правоохоронними органами з питань взаємодії в боротьбі з електронним шахрайством. Схожа ситуація спостерігається і в інших країнах. Комп'ютерна злочинність носить організований та міжнародний (транснаціональний) характер, базується на стрімкому розвитку і використанні телекомунікаційних засобів сполучень. Близько 62% комп'ютерних злочинів відбувається в складі організованих груп, у тому числі на території декількох країн.
Відповідно, актуальність дослідження проблем комп'ютерної злочинності визначається швидким її поширенням і ускладненням процесу визначення осіб, що їй займаються
mim696
 
Сообщения: 8
Зарегистрирован: Пт фев 10, 2012 5:14 pm


Вернуться в Интернет-преступность

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

Рассылки Subscribe.Ru Лента "Новости Центра исследования компьютерной преступности"

cron