Проблема вчинення компьют. злоч. щодо інтернет-залежних осіб

Статистика компьютерных преступлений. Личность компьютерного
преступника. Причины и условия компьютерной преступности.

Модераторы: cybercop, Ант, Igor Michailov

Проблема вчинення компьют. злоч. щодо інтернет-залежних осіб

Сообщение lizatihonskaya » Вт мар 29, 2011 7:49 pm

Симптоми Інтернет-залежності

Дослідники приводять різні критерії щодо Інтернет-залежності. Кімберлі Янг називає чотири ознаки Інтернет-залежності:
нав'язливе бажання перевірити e-mail;
постійне чекання наступного виходу в Інтернет;
скарги навколишніх на те, що людина проводить занадто багато часу в Інтернет;
скарги навколишніх на те, що людина витрачає занадто багато грошей на Інтернет.
Більш розгорнуту систему критеріїв приводить Іван Голдберг. На його думку, Інтернет-залежність можна констатувати при наявності 3 пунктів з наступних:
Кількість часу, яку потрібно провести в Інтернеті, щоб досягти задоволення (іноді почуття задоволення від спілкування в мережі межує з ейфорією), помітно зростає;
Якщо людина не збільшує кількість часу, що вона проводить в Інтернеті, то ефект помітно знижується;
Користувач робить спроби відмовитися від Інтернету чи хоча б менше проводити в ньому менше часу;
Припинення чи скорочення часу, проведеного в Інтернеті приводить користувача до поганого самопочуття. Воно розвивається в проміжку від декількох днів до місяця. Такий стан може виражатися емоційним і руховим порушенням, тривогою, нав'язливими міркування про те, що зараз відбувається в Інтернеті, фантазіями і мріями про Інтернет, довільними чи мимовільними рухами пальців, що нагадують друкування на клавіатурі. (Такі емоційні зміни, що відбуваються з людиною, що намагається відмовитися чи скоротити час перебування в Мережі, вказують на його психологічну залежність від Інтернету і мовою психіатрії називається "синдром відмовлення" чи "абстинентний синдром". У даному випадку він сильно відрізняється від "абстинентного синдрому" курців, наркоманів, алкоголіків і людей, що переїдають(ненажер), тому що в них розвивається не тільки психологічна, але і фізична залежність до шкідливих речовин і відмова від них переживається набагато важче.

Перевага Інтернет – залежності у відсутності фізіологічного компонента. Синдром відмовлення викликає в користувача зниження чи порушення соціальної, професійної чи іншої діяльності.)Доктор М. Орзак виділяє не тільки психологічні, але і фізичні симптоми, до яких відносить:
враження нервових стовбурів руки, зв'язане з тривалою перенапругою м'язів;
оніміння пальців руки, що тримає „мишку";
сухість та різь в очах;
головні болі по типу мігрені;
болі в спині;
нерегулярне харчування, пропуск прийомів їжі;
зневага до особистої гігієни;
розлад сну, зміна режиму сну.Російські психологи з МДУ виділяють наступні поведінкові характеристики Інтернет-залежних: активне небажання відволіктися, навіть на короткий час від роботи в Інтернеті; роздратування при вимушених відволіканнях; невміння спланувати час закінчення сеансу роботи в Мережі; використання все більших сум грошей для забезпечення роботи в Інтернеті, у тому числі і в борг; готовність брехати, говорячи про тривалість і частоту роботи в Інтернеті; забування у ході роботи в Мережі про домашні справи, навчання чи службові справи, важливі особисті і ділові зустрічі; небажання приймати критику подібного образу життя; готовність миритися з руйнуванням сім'ї; втрата кола спілкування з-за Мережі; зневага власним здоров'ям; скорочення тривалості сну, внаслідок роботи в Інтернеті в нічний час; уникання фізичної активності. Отже, керуючись вище перерахованими характеристиками Інтернет-залежності, ми можемо судити про власну Інетрнет-залежність чи наявність такої у своїх знайомих. Психотерапевтичний досвід показує, що якщо людина визнає в себе наявність того чи іншого виду залежності, будь те залежність від шкідливих речовин чи від Інтернету, то вона намагається впоратися з цим самостійно чи за допомогою близьких йому людей, а також фахівців (психіатрів, наркологів, психотерапевтів чи психологів). Саме не критичне відношення до власних проблем (тобто заперечення їхньої наявності) і робить з людей наркоманів, алкоголіків, Інтернет-залежних і так далі, тому що люди не визнають себе такими і заперечують цю проблему. Скажемо, девіз алкоголіка: "Я в будь-який момент кину пити, якщо захочу. А якщо я дотепер ще в запої, те це від того, що я ще не хочу це кинути". Інтернет-залежність порівнюють з іншими видами залежностей, тому що вважають подібними механізми їхнього виникнення. Безумовно, у порівнянні з залежностями від шкідливих речовин Інтернет-залежність не так шкідлива, тому що слабко виявляє себе на фізичному рівні.
Але які ж можуть бути причини її виникнення?
lizatihonskaya
новенький
 
Сообщения: 11
Зарегистрирован: Ср мар 23, 2011 9:25 pm
Откуда: Запорожье

Re: Проблема вчинення компьют. злоч. щодо інтернет-залежних

Сообщение Ravenne » Вт мар 29, 2011 8:24 pm

На мою думку, однією з найважливіших причин виникнення у людей Інтернет-залежності є бажання все знати! В час сильного розвитку технологій, інформація - є основною зброєю в усіх сферах життя. Бажання нічого не пропустити - одна з тих причин, яка призводить до залежності. І це не дивно, адже той, хто нічого не знає - багато втрачає в житті.
Ravenne
 
Сообщения: 3
Зарегистрирован: Вт мар 29, 2011 7:47 pm


Вернуться в Криминологические аспекты

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

Рассылки Subscribe.Ru Лента "Новости Центра исследования компьютерной преступности"

cron