МВС України активно відпрацьовує соціальні мережі

Доказательства и доказывание по делам о компьютерных преступлениях.
Методика расследования компьютерных преступлений. Тактика проведения
следственных действий.

Модераторы: cybercop, Ант, Igor Michailov

МВС України активно відпрацьовує соціальні мережі

Сообщение SergBurma » Вс мар 27, 2011 4:13 pm

Головне управління боротьби з організованою злочинністю (ГУБОЗ) МВС України активно відпрацьовує соціальні мережі.
Про це в інтерв’ю DT.UA повідомила керівник інформаційно-аналітичного підрозділу «Скорпіон», що входить до складу Розвідувально-аналітичного управління (управління кримінальної розвідки) ГУБОЗ, підполковник міліції Сніжана Курпан.

«Ми не тільки послуговуємося програмним забезпеченням відомих фірм, а й самі розробляємо технології, котрі покращують пошук і використання інформації оперативного характеру, що має суворо обмежений доступ. Тут збираються дані про кримінальних „небожителів“, їхні зв’язки, минуле, сьогодення і навіть прогнозоване майбутнє, — розповідає С.Курпан про роботу підрозділу. — Зокрема зараз дуже активно відпрацьовуємо соціальні мережі (Однокласники, ВКонтакте, Facebook…) і загалом Інтернет. Це дає безмір можливостей, від отримання відеофотоматеріалів і до цікавих повідомлень».

Наприклад, за словами С.Курпан, на форумах обговорень і обміну думками щодо різних тем можна виокремити неймовірно корисні посилання.

Водночас вона підкреслила, що будь-які відомості варто експлуатувати з розумом: «Без знання „рецепта“ вони справі не допоможуть, — ідеться про викриття лиходіїв. Важливо, щоб напрацьоване нами вчасно підхопили оперативники, які далі формують алгоритм перевірки даних. Якщо вони підтвердяться, вмикається механізм оперативно-розшукової діяльності. І ця рутина дає плоди».

«Скорпіон» був створений у 1991-му. Тоді в Головному управлінні по боротьбі з організованою злочинністю (УБОЗ) Міністерства внутрішніх справ України виникла потреба в структурі, яка б опікувалася збиранням, акумуляцією та обслуговуванням баз даних, необхідних для боротьби з кримінальними угрупованнями.

Чи вважаєти Ви, що це може бути корисним при розслідуванні злочинів?
SergBurma
 
Сообщения: 1
Зарегистрирован: Вс мар 27, 2011 4:04 pm

Re: МВС України активно відпрацьовує соціальні мережі

Сообщение morozov » Вс мар 27, 2011 4:30 pm

За допомогою таких сервісів як Твіттер,Фейсбук,Вконтакте, Одноклассники, можна вивчити мільйони повідомлень і за їхньою допомогою, створити інформаційну базу даних соц мереж, що буде дуже ефективним при розслідуванні злочинів через інтернет.
morozov
 
Сообщения: 3
Зарегистрирован: Вс мар 27, 2011 4:17 pm

Re: МВС України активно відпрацьовує соціальні мережі

Сообщение Naska » Ср апр 06, 2011 12:13 pm

Чи вважаєти Ви, що це може бути корисним при розслідуванні злочинів?


На сьогоднішній день це дуже важливо, актуально та неодмінно допомагає в роботі співробітників міліції, УБОПу, УБЕПу та іншим. Під час проходження практики неодноразово була свідком того, що співробітники різних структур знаходили зв'язок зі злочинцями чи необхідну інформацію щодо таких осіб саме завдяки соціальним мережам. Дуже часто, злочинець, переховуючись, не замислюється над тим, що його можуть знайти саме через інтернет.
Аватара пользователя
Naska
 
Сообщения: 2
Зарегистрирован: Пн мар 22, 2010 12:42 pm


Вернуться в Уголовно-процессуальные и криминалистические аспекты

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

Рассылки Subscribe.Ru Лента "Новости Центра исследования компьютерной преступности"

cron