Особливості проведення слідчих дій на...

Доказательства и доказывание по делам о компьютерных преступлениях.
Методика расследования компьютерных преступлений. Тактика проведения
следственных действий.

Модераторы: cybercop, Ант, Igor Michailov

Особливості проведення слідчих дій на...

Сообщение Спутник » Пн ноя 10, 2008 5:47 pm

Особливості проведення слідчих дій на початковому етапі розслідування комп. злочинів.
Пишу курсову роботу по даній темі, хотілось би якоїсь практичної інформації по даній темі. Хотілось б поспілкуватися з людьми які знайомі з цим питанням на практиці. Дякую!!!
Спутник
участник
 
Сообщения: 20
Зарегистрирован: Вт дек 26, 2006 4:24 pm

Re: Особливості проведення слідчих дій на...

Сообщение cybercrime » Пн ноя 10, 2008 6:31 pm

Поиск на http://www.crime-research.ru/ рулит:
Заходи на сайт и в поиске вводи особливості проведення слідчих дій на .
В результате: "Результаты 1-10 по запросу особливості проведення слідчих дій на (0,63 секунд)".
Удачи.
Аватара пользователя
cybercrime
завсегдатай
 
Сообщения: 241
Зарегистрирован: Пт июн 06, 2003 9:07 am

Re: Особливості проведення слідчих дій на...

Сообщение kalkoyuliya » Пн мар 28, 2011 5:21 am

Як визначено у Розділі ХVI нового Кримінального кодексу України комп’ютерний злочин – це протиправне використання електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), систем та комп’ютерних мереж, незаконне втручання в їх роботу (Ст.361) , викрадення, привласнення, вимагання комп’ютерної інформації або заволодіння нею шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем (Ст.362), порушення правил експлуатації автоматизованих електронно-обчислювальних систем (Ст.363).
Але як відомо, у кримінальному праві та криміналістиці вид злочину називають не за засобом (знаряддям) вчинення злочину, а за видом злочинної діяльності (вбивство, крадіжка, шахрайство). Тому для назви комп'ютерних злочинів більш коректним, на мій погляд, буде термін – злочини у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), систем та комп’ютерних мереж.
Тому подальше вживання для спрощення терміну "комп’ютерний злочин" та "комп’ютерна злочинність" треба розглядати з урахуванням роз’яснення даної дефініції з точки зору кримінального права
Результати аналізу практичної діяльності правоохоронних органів щодо розслідування комп’ютерних злочинів свідчать, що дослідження комп'ютерної техніки доцільно проводити в умовах криміналістичної лабораторії, де цю роботу виконують фахівці з необхідною професійною підготовкою.
Докази, що пов’язані з комп’ютерними злочинами, які вилучені з місця події, можуть бути легко змінені, як у результаті помилок при їх вилученні, так і в процесі самого їх дослідження. Представлення таких доказів для використання в судовому процесі вимагають спеціальних знань і відповідної підготовки. Тут не можна недооцінювати роль експертизи, що могла б дати кваліфікований висновок щодо поставлених слідством питань.
Однак експертиза вимагає деякого часу не тільки на її виробництво, але і на пошук відповідних фахівців, а при вилученні комп'ютерної техніки часто важливим фактором, що дозволяє зберегти необхідну доказову інформацію, є раптовість та оперативність. Саме тому вилучення комп'ютерів і інформації приходиться проводити тими силами, що у даний момент проводять слідчі дії. У цьому випадку слідчий саме і не застрахований від помилок, обумовлених недостатністю знань, що пізніше спритно використовується захистом у суді.
Поставлена проблема має два аспекти: загальні помилки, що допускаються співробітниками правоохоронних органів при розслідуванні злочинів, пов'язаних з комп'ютерами, і захист інформації, установлюваний на комп'ютерах їх безпосередніми користувачами.
Як відомо виявлення, огляд і вилучення комп’ютерної інформації, як і самих комп’ютерів у ході слідчих дій можуть здійснюватися не тільки при слідчому огляді (ст.190 КПК), але і при проведенні інших слідчих дій: обшуку (ст.178 КПК), виїмкі (ст.179 КПК), відтворенні обстановки та обставин події (ст.194 КПК)
kalkoyuliya
 
Сообщения: 2
Зарегистрирован: Пн мар 07, 2011 3:12 pm


Вернуться в Уголовно-процессуальные и криминалистические аспекты

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

Рассылки Subscribe.Ru Лента "Новости Центра исследования компьютерной преступности"

cron