Патронат над дітьми

Анализ норм уголовного компьютерного законодательства: объективные и
субъективные признаки, наказание за компьютерное преступление.

Модераторы: cybercop, Ант, Igor Michailov

Патронат над дітьми

Сообщение Taniapo » Чт мар 29, 2012 8:59 am

Прия яких умовах припиняється договір про патронат над дітьми? Яку кількість дітей може взяти сім'я під патронат? Чи потрібна згода дитини на проживання у сім'я патронатного вихователя?
Taniapo
 
Сообщения: 2
Зарегистрирован: Чт мар 22, 2012 6:40 pm

Re: Патронат над дітьми

Сообщение Chocopanna » Вт апр 03, 2012 11:29 am

Патронатом у сімейному праві називається передача за договором дитини, яка є сиротою або з інших причин позбавлена батьківського піклування, на виховання у сім'ю іншої особи (патронажного вихователя) до досягнення дитиною повноліття.
У сімейному законодавстві України поняття "патронат" з'явилось у зв'язку з прийняттям нового Сімейного кодексу України. Глава 20 нового Кодексу так і називається "Патронат над дітьми". Вона містить 5 статей (ст. 252-256).
Договір про патронат припиняється у разі відмови від нього вихователя або дитини, яка досягла 14 років.
Договір про патронат може бути розірваний за згодою сторін або за рішенням суду в разі невиконання вихователем своїх обовьязків або якщо між ним та дитиною склалися стосунки, які перешкоджають виконання обовьязків за договором.
Договор також припиняється у разі появи матері, батька і повернення їм дитини, а також у разі смерті патронатного вихователя.
Кінцевим строком дії договору є досягнення дитиною повноліття. Дитина, може звичайно залишитися і після цього у сім ї колишнього патронатного вихователя, договір про патронат може бути укладений не обовьязково на весь період неповноліття дитини.
На передачу дитини у сімью патронатного вихователя потрібна згода дитини, якщо вона досягла такого віку, що може її висловити. Якщо дитина відповідно до віку та розумового розвитку усвідомлює факт її передання в сім ю патронатного вихователя, вона має дати на це згоду.
Загальна кількість дітей в патронатній сім'ї, враховуючи рідних, не повинна перевищувати семи дітей. Крім випадків, влаштування дітей, які перебувають між собою у родинних стосунках. (ЗАКОН УКРАЇНИ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування").
Chocopanna
 
Сообщения: 3
Зарегистрирован: Пт фев 24, 2012 5:58 am


Вернуться в Уголовно-правовые аспекты

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

Рассылки Subscribe.Ru Лента "Новости Центра исследования компьютерной преступности"