Допоможіть мені

Анализ норм уголовного компьютерного законодательства: объективные и
субъективные признаки, наказание за компьютерное преступление.

Модераторы: cybercop, Ант, Igor Michailov

Допоможіть мені

Сообщение vlad1990 » Пн мар 26, 2012 7:44 pm

Допоможіть мені, будь ласка! В мене така ситуація. Під час проведення обшуку в квартирі підозрюваного у вчиненні розкрадання державного майна і хабара Бойка, слідчий, який проводив обшук не допустив у квартиру мене (сусід), хоч я хотів бути присутнім. Я вважаю, що був порушений принцип гласності. Чи прав я?
vlad1990

Re: Допоможіть мені

Сообщение vlad1990 » Пн мар 26, 2012 7:45 pm

Принцип гласності небуло порушенно, слідчий поступив згдно зі ст.181 Кримінально-процесуального кодекса згідно з яким
Обшук проводится в присутності двох понятих і особи, яка займайє дане приміщення, а при відсутності її - представника житлово-експлуатаційної організації або місцевої Ради народних депутатів.
Ви могли бути присутні лише понятим, як щоб вам запропонував слідчий, а так таемниця слідства.
vlad1990

Re: Допоможіть мені

Сообщение deewa » Ср апр 11, 2012 7:26 pm

Відповідно до ст. 181 КПК :

Обшук і виїмка провадяться в присутності двох понятих і особи, яка займає дане приміщення, а при відсутності її - представника житлово-експлуатаційної організації або місцевої Ради народних депутатів.

Обшук і виїмка в приміщеннях, що їх займають підприємства, установи і організації, провадяться в присутності їх представників. Під час обшуку по можливості повинна бути забезпечена присутність обшукуваного або повнолітнього члена його родини, а при необхідності - також і потерпілого.

Обшукуваним, понятим і відповідним представникам повинно бути роз'яснено їх право бути присутніми при всіх діях слідчого і робити заяви з приводу цих дій; ці заяви підлягають занесенню до протоколу.
Тому слідчий має право не дозолити бути присутнім при обшуці, якщо вже наявна достатня кількість осіб, для його проведення.
deewa

Вернуться в Уголовно-правовые аспекты