Добросовісність

Анализ норм уголовного компьютерного законодательства: объективные и
субъективные признаки, наказание за компьютерное преступление.

Модераторы: cybercop, Ант, Igor Michailov

Добросовісність

Сообщение prytula » Пн мар 26, 2012 8:52 am

Як визначити поняття "добросовісності" згідно з чинним законодавством України? Чи існує у ЦКУ чітке розуміння данного поняття???
prytula
 
Сообщения: 4
Зарегистрирован: Ср мар 21, 2012 4:45 pm

Re: Добросовісність

Сообщение Vladimir » Пн мар 26, 2012 1:20 pm

Презумпція добросовісності — презумпція, що використовується в цивільному та податковому праві.

Згідно зі статтею 12 Цивільного кодексу України добросовісність учасників цивільних відносин припускається, якщо інше не встановлено судом.

ЦК закріплює презумпцію добросовісності і розумності дій особи, яка здійснює власне право (ч. 5 ст. 12 ЦК). Ця презумпція діє, поки інше не буде встановлено рішенням суду.

Добросовісне здійснення особою свого цивільного права передбачає реалізацію правомочностей відповідного права з урахуванням інтересів інших учасників відносин, публічних інтересів держави тощо.

Добросовісність здійснення цивільного права завжди проявляється в такій поведінці особи-носія такого права, яка знаючи (повинна була знати), що здійснення нею прав або виконання обов'язків може призвести до негативних наслідків, не вжила доступних їй заходів для їх усунення. В іншому випадку така особа має вважатися недобросовісною з настанням для неї тих чи інших правових наслідків.

Розумне здійснення цивільних прав передбачає адекватну оцінку особою цінності певного майнового права, доцільність своїх дій, наслідків здійснення або нездійснення цивільного права.

У зв'язку з цим, розумним здійсненням цивільних прав слід вважати звичайні дії, які є адекватними стану правовідносин і які може вчиняти особа відповідно до її середнього рівня інтелекту та життєвого досвіду, а також професійного статусу особи.
Vladimir
 
Сообщения: 2
Зарегистрирован: Пн мар 26, 2012 1:07 pm

Re: Добросовісність

Сообщение deewa » Ср мар 28, 2012 8:10 pm

Цивільний кодекс України не сформулював визначення принципу добросовісності, справедливості і розумності, але аналіз змісту його положень, зокрема ч. 5 ст. 12, ст. 13, ч. 3 ст. 23 тощо, дозволяє стверджувати, що за допомогою таких категорій як добросовісність, розумність, справедливість закон встановлює межі здійснення цивільних прав осіб, запобігаючи тим самим зловживанню правом з боку останніх. Добросовісність і недобросовісність, розумність і нерозумність, справедливість і несправедливість мають правове значення у спеціально вказаних у законі випадках. Причому і добросовісність, і розумність учасників цивільних правовідносин презюмуються. Так, зокрема ч. 5 ст. 12 ЦК передбачає: якщо законом встановлені правові наслідки недобросовісного або нерозумного здійснення особою свого права, вважається, що поведінка особи є добросовісною та розумною, коли інше не встановлено судом
deewa
 
Сообщения: 5
Зарегистрирован: Чт фев 23, 2012 9:28 pm

Re: Добросовісність

Сообщение Deny » Пн апр 16, 2012 2:39 pm

У ЦК України немає точного визначення добросовісності....Це питання теоретичне....Багато науковців намагалися дати їй визначення...Але, на даний час безрезультатно...У кожному конкретному випадку суд вирішує питання про добросовісність сторін
Deny
 
Сообщения: 9
Зарегистрирован: Вт мар 13, 2012 9:15 am

Re: Добросовісність

Сообщение fominzp » Вт апр 17, 2012 2:49 pm

В Цивільному кодексі України 2003 р. вперше було закріплено, що однією з загальних засад цивільного законодавства є добросовісність. У правовій теорії відсутнє єдинообразне розуміння, а, отже, і стале визначення поняття добросовісності.
Австралійський вчений Люк порівнює добросовісність зі «справедливістю, чесною поведінкою, розумним стандартом чесного ведення справ, порядністю, розумністю, порядною поведінкою, загальним етичним сенсом, розумністю, духом солідарності, суспільними стандартами справедливості, а також з фактичною чесністю».
Російський дослідник В. Ємельянов розглядає добросовісність наступним чином: особу слід вважати добросовісною в тому випадку, коли вона діє без умислу завдати шкоду іншій особі, а також не допускає легковажності (самовпевненість) та недбалості по відношенню до можливого заподіяння шкоди.
На думку деяких вчених, законодавчого визначення добросовісності взагалі не можна дати, оскільки вона є оціночним поняттям і базується на нормах етики та моралі. На цьому наголошує зокрема В.В. Вітрянський, зазначаючи, що ні в кодексі, ні в якомусь іншому законі визначити будь-які підходи, параметри, поняття добросовісності, справедливості, розумності в принципі неможливо.
fominzp
 
Сообщения: 6
Зарегистрирован: Пт фев 24, 2012 8:26 am

Re: Добросовісність

Сообщение Oksana1990 » Пт апр 20, 2012 11:52 am

Необхідність прийняття Цивільного кодексу України визріла іще кілька
років тому. Це було пов’язано із переходом України до ринкової економіки
та виникненням надзвичайно великої кількості неврегульованих
правовідносин. Увесь цей час законодавець намагався підтримувати
життєспроможність Цивільного кодексу УРСР (який уже віджив себе та не
встигав за розвитком суспільства), приймаючи йому на допомогу
різноманітні закони. З часом стало зрозуміло, що потреба у прийнятті
нового Цивільного кодексу назріла надзвичайно гостро. І хоча прийняття
законодавчого акту такого рівня неодноразово відкладалось, що
аргументувалось копіткою працею і бажанням уникнути проблем при
правозастосуванні, він був прийнятий не у найкращому своєму вигляді.

Звичайно, Цивільний кодекс України містить цілу низку проблем, але це
якісно новий крок в українській цивілістичній науці. Ми б хотіли
зупинитись лише на закріпленні в його нормах таких двох понять, як
“розумність” та “добросовісність”.
Oksana1990
 
Сообщения: 3
Зарегистрирован: Вс мар 25, 2012 8:33 pm


Вернуться в Уголовно-правовые аспекты

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

Рассылки Subscribe.Ru Лента "Новости Центра исследования компьютерной преступности"