Критерии отбора сотрудников для СБУ : какие они?

Анализ норм уголовного компьютерного законодательства: объективные и
субъективные признаки, наказание за компьютерное преступление.

Модераторы: cybercop, Ант, Igor Michailov

Критерии отбора сотрудников для СБУ : какие они?

Сообщение AliSha » Вс мар 25, 2012 3:11 pm


Так уж повелось,что в обществе сформировался определенный стереотип,которому по определению соответствует каждый сотрудник СБУ,начиная от управляющих, и заканчивая рядовыми. Служба безопасности, на сегоднящний день, имеет достаточно широкую сферу влияния, и как следствие представляет собой заманчивое место работы для молодых специалистов. И как быть,если на собеседовании появляются сразу 6, 7 или 10 человек, которых превели туда свои определенные цели, и которые также имеют в накладку дипломы различных высших учебных заведений? Кому отдать предпочтение, и каким критериям должен соответствовать будущий сотрудник? Людей с какими личностными качествами отбирали бы вы, если бы занимали должность начальника?
AliSha
 
Сообщения: 6
Зарегистрирован: Чт фев 23, 2012 7:40 pm

Re: Критерии отбора сотрудников для СБУ : какие они?

Сообщение natasha1 » Вс мар 25, 2012 8:38 pm

был случай что вроде бы даже дали в кировоградской газете объявление о том, что набирают сотрудников в сбу, но чесно говоря мне кажеться это сделано для того, чтобы молодые специалисты думали что просто так (я имею ввиду без связей) туда можно попасть....где то читала что, фильтрация кадров очень жесткая....пишут в средствах массовой инфо. что окончив школу, поступив в Национальную академию Службы безопасности Украины - Это долгий, но самый простой способ получить престижную работу....
natasha1
 
Сообщения: 9
Зарегистрирован: Вс мар 25, 2012 7:30 pm

Re: Критерии отбора сотрудников для СБУ : какие они?

Сообщение densheva » Вс мар 25, 2012 9:18 pm

Діяльність Служби безпеки України в цілому та робота зі співробітниками Служби ґрунтується на дотриманні вимог Конституції України, законів України “Про Службу безпеки України”, “Про державну таємницю”, інших нормативно-правових актів України.

До складу співробітників Служби безпеки України належать: курсанти (слухачі) вищих військових навчальних закладів СБ України, працівники за строковим трудовим договором, державні службовці та військовослужбовці.

Питання вступу та навчання у вищих військових навчальних закладів СБ України окремо висвітлено на нашому веб-сайті у розділі Національна академія СБ України – правила прийому.

Трудові відносини, у тому числі питання працевлаштування на роботу в СБ України за строковим трудовим договором, регулюються Кодексом законів про працю України.

Питання, пов’язані з проходженням державної служби, регламентуються Законом України “Про державну службу України”, Постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2002р. № 169 тощо.

Проходження військової служби в СБ України здійснюється на підставі цілої низки законодавчих актів, які стосуються військової сфери: Закон України “Про військовий обов’язок і військову службу”, Закон України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, Статути Збройних Сил України, Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби безпеки України тощо.

Вимогами внутрішніх нормативно-правових актів СБ України передбачається, що підбір кандидатів на військову службу в СБ України здійснюється шляхом ініціативного звернення громадян до органу, підрозділу, закладу СБ України, за рекомендаціями співробітників органів безпеки та шляхом планового цілеспрямованого пошуку кандидатів на підприємствах, установах, організаціях.

Вимоги до кандидата на військову службу в СБ України:

громадянин України;

віком від 18 років до граничного віку перебування на військовій службі (жінки до 40 років);

освіта не нижче повної загальної середньої;

фізично та психологічно здорові;

з відсутністю судимостей.

Прийняттю на військову службу в СБ України передує цілий ряд заходів:

1) зібрання кандидатом та пред’явлення особистих документів.

2) проходження медичного огляду та психофізіологічного обстеження у військово-лікарських комісіях СБ України.

3) співбесіди з психологом підрозділу СБ України.

4) проведення перевірочних заходів наданої кандидатом інформації у зв’язку з наданням йому допуску до державної таємниці.

5) вивчення кандидата зацікавленим підрозділом з метою визначення профпридатності (співбесіди, виконання різноманітних доручень та завдань).

Весь процес вивчення кандидата від початку до прийняття його на військову службу триває мінімум 6 місяців. Прийняття на військову службу здійснюється наказом Голови СБ України або уповноваженим ним керівником підрозділу після всебічного вивчення кандидата, а призначення на відповідну посаду - за наявності вакантних посад.

Зарахування на військову службу в СБ України здійснюється на підставі укладеного між кандидатом та СБ України контракту. Контракт укладається у двох примірниках і зберігається в кожної зі сторін. На військову службу громадяни приймаються за двома видами контрактів:

- за контрактом осіб рядового, сержантського і старшинського складу;

- за контрактом осіб офіцерського складу.

Зазначені контракти відрізняються видом служби (посадами, військовими званнями, рівнем освіти, здоров’я тощо).

Після прийняття на військову службу співробітник СБ України бере на себе ряд зобов’язань, йому надається право носіння зброї. Крім того, військова служба вимагає певних обмежень його прав: заборона участі в політичних партіях, об’єднаннях, рухах, страйках; виїзд за межі країни та гарнізону з дозволу керівництва; про контакти з іноземцями доповідати керівництву; заборона займатися підприємницькою діяльністю тощо.


Інформація взята з офіційного сайта СБ України - http://www.sbu.gov.ua/sbu/control/uk/pu ... _id=100890
densheva
 
Сообщения: 3
Зарегистрирован: Вс мар 25, 2012 8:17 pm

Re: Критерии отбора сотрудников для СБУ : какие они?

Сообщение AliSha » Вс мар 25, 2012 9:45 pm

Так,це дійсно ті норми,які є обов'язковими згідно з вимогами чинного законодавства. Але мене цікавить більш особистісні якості. Тобто,чи можна керуватися лише цим переліком при відборі кадрів на цю достатньо нелегку роботу. Адже співробітники СБУ є " обличчям " усіх правоохоронних органів...

Особисто мене,як начальника управління цікавив би не тільки високий рівень юридичних знань кандидата, але й його загальний інтелектуальний рівень, обізнаність в усіх сферах суспільного життя
AliSha
 
Сообщения: 6
Зарегистрирован: Чт фев 23, 2012 7:40 pm

Re: Критерии отбора сотрудников для СБУ : какие они?

Сообщение ElectroStalin » Пт апр 20, 2012 8:40 am

Адекватность - главный критерий
ElectroStalin
 
Сообщения: 3
Зарегистрирован: Вт мар 06, 2012 10:43 pm


Вернуться в Уголовно-правовые аспекты

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

Рассылки Subscribe.Ru Лента "Новости Центра исследования компьютерной преступности"