Сімейні правовідносини

Анализ норм уголовного компьютерного законодательства: объективные и
субъективные признаки, наказание за компьютерное преступление.

Модераторы: cybercop, Ант, Igor Michailov

Сімейні правовідносини

Сообщение Katyadov » Вс мар 25, 2012 10:30 am

Протягом якого строку післі подання заяви про реєстрацію шлюбу,я можу укласти шлюб?Це можна зробити наступного тижня після подання заяви
?
Katyadov
 
Сообщения: 4
Зарегистрирован: Вт мар 20, 2012 4:59 pm

Re: Сімейні правовідносини

Сообщение StasMyakota » Вс мар 25, 2012 10:35 am

Згідно зі ст.32 СКУ Шлюб реєструєця після спливу одного місяця від дня подання заяви про реєстрацію шлюбу тільки за наявності поважних причин може бути дозволено реєстрацію шлюбу до спливу цього строку( наприклад у разі вагітності або інших причин)
StasMyakota
 
Сообщения: 2
Зарегистрирован: Ср мар 21, 2012 2:52 pm

Re: Сімейні правовідносини

Сообщение fominzp » Вс мар 25, 2012 3:17 pm

Норма, що встановлює місячний строк, після спливу якого може здійснюватися реєстрація шлюбу, не є імперативною. Вказане правило має виключення, пов'язані із можливим скороченням вказаного строку. Закон передбачає, що при скороченні строку реєстрація шлюбу може відбутися: а) до спливу місячного строку; б) у день подання заяви про реєстрацію шлюбу. Законодавство не встановлює максимального після подання заяви строку реєстрації шлюбу.

За наявності поважних причин керівник державного органу реєстрації актів цивільного стану дозволяє реєстрацію шлюбу до спливу місячного строку. Ця норма закону деталізується в Правилах реєстрації актів цивільного стану. В п. 4.7. Правил вказується, що скорочення строку здійснюється керівником відділу реєстрації актів цивільного стану на підставі спільної заяви осіб, які бажають вступити в шлюб, та документів, які підтверджують наявність поважної причини для його скорочення. Закон не наводить переліку підстав для скорочення строку реєстрації шлюбу. Це питання вирішується керівником відділу реєстрації актів цивільного стану. Як показує практика, особи звертаються із заявою про скорочення строку реєстрації шлюбу при наявності таких обставин, як довгострокове відрядження, погіршення стану здоров'я, необхідність виїзду за кордон для лікування тощо.

Закон передбачає ще одне виключення з правила про реєстрацію шлюбу після спливу місячного строку. Згідно із ч. 2 коментованої статті у разі вагітності нареченої, народження нею дитини, а також якщо є безпосередня загроза для життя нареченої або нареченого, шлюб реєструється у день подання відповідної заяви або у будь-який інший день за бажанням наречених протягом одного місяця. На відміну від абз. 2 ч. 1 ст. 32 СК України в цьому випадку закон чітко називає підстави для максимального скорочення строку реєстрації шлюбу. Таких підстав лише три: а) вагітність нареченої; б) народження нею дитини; в) наявність безпосередньої загрози для життя нареченої або нареченого.
fominzp
 
Сообщения: 6
Зарегистрирован: Пт фев 24, 2012 8:26 am

Re: Сімейні правовідносини

Сообщение look324 » Ср мар 28, 2012 7:10 pm

Для розгляду порядку реєстрації шлюбу важливе юридичне значення має дослідження питань часу та місця реєстрації шлюбу. Час реєстрації шлюбу. Відповідно до ст. 32 СК реєстрація шлюбу здійснюється після спливу одного місяця від дня подання заяви про реєстрацію шлюбу. До спливу цього строку реєстрація шлюбу може бути здійснена за наявності поважних причин та з дозволу керівника державного органу РАЦСу. При цьому в ст. 32 СК відсутній перелік таких поважних причин. Можна припустити, що такими причинами можуть бути: переїзд на постійне проживання до іншої місцевості, довгострокове відрядження, перебування на стаціонарному лікуванні у зв'язку з тяжкою хворобою чи проведеною операцією тощо.

За наявності наступних випадків шлюб може бути зареєстрований у день подання відповідної заяви:

- вагітність нареченої;

- народження нею дитини;

- безпосередня загроза для життя нареченого чи нареченої (п. 2 ст. 32 СК).

Відкладення реєстрації шлюбу можливе як за спільною заявою заручених осіб, так і за рішенням керівника державного органу РАЦСу. При цьому у разі відкладення реєстрації шлюбу за заявою заручених осіб термін відкладення обмежується тримісячним строком від дня подання такої заяви (ст. 28 СК). Відкладення реєстрації шлюбу у другому випадку здійснюється у разі наявності відомостей про перешкоди до реєстрації шлюбу, причому строк відкладення не може перевищувати 3 місяці. Порядок відкладення реєстрації шлюбу за рішенням керівника органу РАЦСу регламентується п. 4.8 Правил реєстрації актів громадянського стану в Україні. Відповідно до цих Правил реєстрація шлюбу відкладається у разі одержання органом РАЦСу письмової інформації про наявність передбачених законом перешкод до укладення шлюбу. При цьому перевірка наявності таких перешкод може бути покладена як на заявника, який повідомив про наявність таких перешкод орган РАЦСу, - він у місячний термін повинен подати відповідні докази, або на орган РАЦСу. Про відкладення реєстрації шлюбу орган РАЦСу зобов'язаний повідомити заручених осіб. У разі підтвердження наявності перешкод до укладення шлюбу орган РАЦСу відмовляє в реєстрації шлюбу і видає письмове роз'яснення зарученим. Якщо обставини не підтвердяться, реєстрація шлюбу здійснюється на загальних підставах
look324
 
Сообщения: 1
Зарегистрирован: Чт мар 22, 2012 7:48 am

Re: Сімейні правовідносини

Сообщение Shinkarenko » Пн апр 09, 2012 5:55 pm

Відповідно до ст.32 СК України,шлюб реєструється після спливу одного місяця від дня подання особами заяви про реєстрацію шлюбу.
За наявності поважних причин керівник органу державної реєстрації актів цивільного стану дозволяє реєстрацію шлюбу до спливу цього строку.
У разі вагітності нареченої, народження нею дитини, а також якщо є безпосередня загроза для життя нареченої або нареченого, шлюб реєструється у день подання відповідної заяви або у будь-який інший день за бажанням наречених протягом одного місяця.
Shinkarenko
 
Сообщения: 3
Зарегистрирован: Пн мар 26, 2012 6:09 pm


Вернуться в Уголовно-правовые аспекты

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

Рассылки Subscribe.Ru Лента "Новости Центра исследования компьютерной преступности"